A temesvári egyházmegyében folytatott sokrétű pasztorációs munka egyik fontos összetevője az ifjúsággal való foglalkozás. Nm. és Ft. Roos Márton főpásztor, valamint a temesvári Püspökség támogatásával 2000-ben átadták a saját székhellyel és munkatársakkal rendelkező Egyházmegyei Ifjúsági Központot, amelynek célja megszervezni és koordonálni a fiatalok tevékenységét.
A Püspökség közvetlen irányításával működő ifjúsági központ a következő feladatokat tűzte maga elé:
* a fiatalok bevonása az adott közösségek életébe
* a fiatalok csoportvezetői felkészítése és képzése az adott plébániai csoportok irányításához
* évente egy ifjúsági pasztorációs terv és program kidolgozása, valamint az ebben szereplő tevékenységek koordonálása
* a különböző plébániákon folyó ifjúsági tevékenységek támogatása
* egy-egy vidéket vagy az egész egyházmegyét átfogó tevékenységek előkészítése és szervezése
* az egyházmegyénk területén élő különböző nemzetiségű fiatalok kölcsönös megismerésének és együvé tartozásának szorgalmazása
* a más vallásfelekezetekhez tartozó ifjúsági csoportokkal való kapcsolatok kiépítése és elmélyítése
* a lelki épülést elősegítő programok állandó támogatása
* a fiatalok bevonása a különböző szociális vagy karitatív munkába
* az egyházmegyei ifjúsági találkozók megszervezése
* egyházmegyénk történelmének, valamint az itt élő nemzetiségek kultúrájának és hagyományainak ápolása a fiatalok körében.
Az Egyházmegyei Ifjúsági Központ tevékenységét ft. Dumitru Daniel egyházmegyei ifjúsági lelkész irányítja. Az ő munkáját segítve Temesvárról, valamint az egyházmegye területéről számos fiatal is bekapcsolódik a különböző rendezvények előkészítésébe és szervezésébe.
Egyházmegyénk fiataljairól a www.facebook.com/tineretcatolictm oldalon található több információ.
Elérhetőség
referens
Az Egyházmegyei Ifjúsági Központ munkatársai
A Temesvári Keresztény Magyar Egyetemisták Közössége (TEKMEK) pasztorációját vezeti: BAKÓ László nagyiratosi plébános és BUKOVICS Erika-Mária schönstatti nővér.
A Jubilate csoport pasztorációját vezeti: Piry RADULOV vingai és orczyfalvi plébános és BUKOVICS Erika-Mária schönstatti nővér.
A Vino și vezi kollégium pasztorációját vezeti: Piry RADULOV vingai és orczyfalvi plébános és Alexandra VĂCARU SCSJA nővér (Szeretet nővérei kongregáció).
A Harmonia Christi pasztorációjáért felelős: BUKOVICS Erika-Mária schönstatti nővér, Alexandra VĂCARU SCSJA nővér és CĂLIN Iustin karvezető.
A temesi főesperesi kerület ifjúsági pasztorációs felelőse KOCSIK Zoltán lelkipásztor, a Gerhardinum Római Katolikus Líceum igazgatója.
A marosi főesperesi kerület ifjúsági pasztorális felelőse BAUM Melinda és GYÖRGY Zoltán arad-gáji plébános.
A hegyvidéki főesperesi kerület ifjúsági pasztorális felelőse Mihai Milan SIMA krassócsörgői plébános.
A ministránsok egyházmegyei pasztorális felelőse Alin Emil IRIMICIUC boksánbányai plébános.
300055 Timişoara Str. Augustin Pacha, nr. 2
Tel: 0256-293687
Program pastoral al Centrului Diecezan de Tineret Timişoara 2023-2024
A Temesvári Egyházmegye Ifjúsági Központjának pasztorális programja 2023-2024
„Inimi arzătoare, picioare care merg.” (cf. Lc 24,13-35)
„Lángoló szívvel, útra kelve.” (vö. Lk 24,13-35)
Octombrie / Október 2023
19 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
21 – Sf. Liturghie de tineret, Arad – Şega, ora 17:00 / Ifjúsági szentmise, Arad Séga, 17:00 óra
21 – Ȋntâlnirea ministranţilor din Arhidiaconatul Montan, Tirol / Ministránstalálkozó a hegyvidéki főesperesség fiataljainak, Tirol
Noiembrie / November 2023
06-08 – Zile de formare pentru lucrătorii pastoraţiei tineretului, Marienheim / Továbbképző az ifjúsági pasztoráció munkatársainak, Marienheim
09 – Întâlnirea tinerilor din Decanatul de Timișoara și Deta cu ocazia Sărbătorii Sfântului episcop Martin, Ciacova / Szent Márton ünnepség, Csákova
18 – Întâlnirea tinerilor din Decanatul de Timișoara și Cenad cu ocazia Sărbătorii Sfintei Elisabeta a Ungariei, Sânnicolau Mare / Árpádházi Szent Erzsébet ünnepség, Nagyszentmiklós
23 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
26 – Ziua Mondială a Tineretului, Timişoara-Fabric, ora 10:00 / Ifjúsági Világnap, Temesvár-Gyárváros, 10:00 óra
Decembrie / December 2023
02 – Aprinderea primei lumânări de Advent, Clocotici / Az első adventi gyertya meggyújtása, Krassócsörgő
06 – Seară socială la Oraviţa / Szociális est Oravicabányán
06 – Sf. Liturghie Rorate – Timișoara-Fabric, ora 6:00 / Roráté szentmise – Temesvár-Gyárváros, 6:00 óra
09 – Aprinderea celei de a doua lumânări de Advent, Dorobanţi / A második adventi gyertya meggyújtása, Kisiratos
13 – Sf. Liturghie Rorate – Timişoara-Iosefin, ora 6:00 / Roráté szentmise – Temesvár-Józsefváros, 6:00 óra
16 – Aprinderea celei de a treia lumânări de Advent, Biserica Piaristă, Timişoara / A harmadik adventi gyertya meggyújtása a Piarista templomban, Temesvár
20 – Sf. Liturghie de Advent – Timişoara-Cetate, ora 6:00 / Adventi szentmise – Temesvár-Belváros, 6:00 óra
21 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
Ianuarie / Január 2024
18 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
24 – Rugăciune ecumenică de tineret, Biserica Reformată, Timişoara, ora 19:00 / Ifjúsági ökumenikus imaest, Református templom, Temesvár, 19:00 óra
Februarie / Február 2024
03 – Carnaval, Arad-Şega / Farsang, Arad-Séga
09 – Carnaval, Timişoara-Mehala / Farsang, Temesvár-Mehala
10 – Carnaval, Reşiţa II / Farsang, Resicabánya II
15 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
Martie / Március 2024
02 – Zi de reculegere, Orşova / Lelkinap, Orsova
09 – Ȋntâlnirea ministranţilor din Arhidiaconatul de Timiş / Ministránstalálkozó a temesi főesperesség fiataljainak
21 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
16 – Zi de reculegere, Maria Radna / Lelkinap, Máriaradna
27 – Devoțiunea Calea Sfintei Cruci la Liceul Teologic Romano-Catolic ”Gerhardinum”, Timișoara / Keresztúti ájtatosság a Gerhardinum Líceumban, Temesvá
Aprilie / Április 2024
18 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
20 – Ȋntâlnirea ministranţilor din Arhidiaconatul de Mureş / Ministránstalálkozó a marosi főesperesség fiataljainak
20 – Întâlnirea tinerilor de etnie croată, Rafnic / Horvát fiatalok találkozója, Kengyeltó
21 – Întâlnirea tinerilor de etnie maghiară din Arhidecanatul de Timiș, Casa Surorilor Mariane de Schönstatt, Timișoara / Temesi főesperesség magyar fiataljainak a találkozója, Schönstatti Márianővérek házában, Temesvár
27 – Întâlnirea tinerilor de etnie cehă, Sfânta Elena / Cseh fiatalok találkozója, Szenthelena
Mai / Május 2024
11 – Întâlnire cu candidaţii la Sf. Mir, Maria Radna / Bérmálkozók találkozója, Máriaradna
16 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
Iunie / Június 2024
08 – Pelerinajul ministranţilor la Maria Radna / Ministránsok zarándoklata Máriaradnára
15 – Întâlnirea tinerilor de etnie bulgară, Dudești Vechi / Bolgár fiatalok találkozója, Óbesenyő
20 – Adorație Euharistică, Dom, ora 20:00 / Ifjúsági szentségimádás, Dóm, 20:00 óra
Iulie / Július 2024
09-11 – Tabără de vară pe lb. maghiară, Cladova / Nyári tábor magyar nyelven, Kladova
19-21 – Pelerinajul pe jos la Maria Radna organizat de Salvatorieni / Gyalogos zarándoklat Máriaradnára a Szalvatoriánusok szervezésében
August / Augusztus 2024
28 – Ziua tinerilor din Arhidecanatul de Mureş, Pecica / Ifjúsági nap a marosi főesperesség fiataljainak, Pécska
31 – Ziua tinerilor din Arhidecanatul de Timiș, Otelec / Ifjúsági nap a temesi főesperesség fiataljainak, Ótelek
Septembrie / Szeptember 2024
04-07 – Ȋntâlnirea Naţională a Tinerilor ȋn Cheile Grădiştei, Braşov / Országos Ifjúsági Találkozó, Brassó mellett
Programe pastorale pentru studenti 2023-2024
Tineri-Căutători de Dumnezeu
Pentru a afla mai mult:
Sora Alexandra: +40724861606
Mail: sora.alexandra11@gmail.com
Facebook: Vino și vezi-Pastorația Universitară Timișoara
Unde? Timişoara, str. 1 Decembrie, Nr. 1
OCTOMBRIE 2023
03 – Deschidere An Universitar, ora 20:00- 21:00
03 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
04 – Prelegere pentru studenți despre tema anului, „Misiunea” și seară de socializare/ pr. Marius Taloș SJ
09 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
10– Te ascult!, ora 15:00-18:00
16 – Film și cineforum, 20:00-21:30
17 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
23 – Sfânta Liturghie pentru studenți, ora 19:30-20:00
23 – Seară de divertisment (jocuri, teatru, karaoke), ora 20:00-21:30 24 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
30 – Cine sunt eu? (drum de cunoaștere de sine și de întărire a credinței cu ajutorul personajelor din Biblie; metode-psihodramă, mărturii)
NOIEMBRIE 2023
13 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
14 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
20 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
21 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
27 –Sfânta Liturghie pentru studenți, ora 19:30-20:00
27 – Film și cineforum, 20:00-21:30
28 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
DECEMBRIE 2023
02 – Aprinderea Primei Lumânări (Clocotici)
04 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
05 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
09 – Zi de reculegere cu ocazia Adventului, ora 10:00-15:30
11 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
12 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
18 – Sfânta Liturghie pentru studenți, ora 19:30-20:00
18 – Film și cineforum, 20:00-21:30
19 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
IANUARIE 2024
15 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
16 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
22 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
23 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
29 – Film și cineforum, 20:00-21:30
30 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
FEBRUARIE 2024
05 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
06 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
12 – Carnavalul studenților, ora 20:00-22:00
13 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
19 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
20 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
26 –Calea Crucii pentru studenți, ora 20:00-21:00
27 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
MARTIE 2024
04 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
05 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
11 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
12 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
16 – Zi de reculegere cu ocazia Postului Mare, ora 10:00-17:00
18 – Film și cineforum, 20:00-21:30
19 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
25 –Calea Crucii pentru studenți, 20:00-21:00
26 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
APRILIE 2024
01 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
02 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
08 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
09 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
15 – Film și cineforum, 20:00-21:30
16 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
22 – Sfânta Liturghie pentru studenți, ora 19:30-20:00
22 – Seară de divertisment (jocuri, teatru, karaoke), ora 20:00-21:30 23 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
29 – Cine sunt eu? (drum de cunoaștere de sine și de întărire a credinței cu
ajutorul personajelor din Biblie; metode-psihodramă, mărturii)
30 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
MAI 2024
13 – Veghe de Rusalii, ora 20:00-21:00
14 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
20 – Film și cineforum, 20:00-21:30
21 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
27 – Sfânta Liturghie pentru studenți, ora 19:30-20:00
27 – Seară de divertisment (jocuri, teatru, karaoke), ora 20:00-21:30
28 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
IUNIE 2024
03 – Lectio divina, ora 20:00-21:00
04 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
10 – Adorație euharistică, ora 20:00-21:00
11 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
17 – Film și cineforum, 20:00-21:30
18 – Te ascult!, ora 15:00-18:00
24 – Sfânta Liturghie pentru studenți, ora 19:30-20:00
24 –Seară de divertisment (jocuri, teatru, karaoke), ora 20:00-21:30
25 – Te ascult!, ora 15:00-18:00