Arhidiaconatul de Timiș

Timișoara I – Cetate:
1 noiembrie: în biserica romano-catolică la ora 9.00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 10.00 Sf. Liturghie în limba germană, la ora 11.00 Sf. Liturghie în limba română. La ora 15.00 în cimitirul din Calea Sever Bocu (Lipovei), capela Schlauch celebrare pentru sufletele răposaților, binecuvântarea mormintelor.
2 noiembrie: la ora14.00 în cimitirul din strada Stuparilor celebrare pentru sufletele răposaților și binecuvântarea mormintelor, la ora 16.30 rugăciunea Sf. Rozariu, la ora 17.00 Sf. Liturghie în biserică.

Timișoara II – Fabric:
1 noiembrie: la ora 14.00 în cimitirul din Ghiroda și Urseni, la ora 15.00 la Moșnița Nouă și, pe strada Mătăsarilor, la ora 16.00 Calea Buziașului celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 14.00 cimitirul din Ciarda Roșie și Plopi, la ora 14.30 în cimitirul din Crișan, la ora 15.30 la Bucovăt, la ora 16.00 la Remetea Mare celebrare pentru sufletele răposaților.

Timișoara III – Elisabetin:
1 noiembrie: în biserica romano-catolică program duminical, la ora 14.00 în cimitirul din Giroc, la ora 16.00 în cimitirul din strada Rusu Șireanu celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 18.00 Sf. Liturghie în limba română.

Timișoara IV – Iosefin:
1 noiembrie: în biserica romano-catolică program de duminică, la ora 16.00 în cimitirul din Calea Șagului, capela Feger celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: în biserica parohială la ora 17.00 requiem pentru credincioșii răposați ai comunității.

Timișoara V – Mehala:
1 noiembrie: la ora 16.00 în cimitirul din Mehala celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 10.00 în cimitirul din Săcălaz, la ora 16.00 în cimitirul din Sânandrei celebrare pentru sufletele răposaților.

Timișoara VI – Fratelia:
1 noiembrie: la ora 10.30 Sf. Liturghie în biserica din Fratelia A în limbile maghiară, română și germană, la ora 12.00 în cimitirul Fratelia B, la ora 14.00 în cimitirul Fratelia A, la ora 15.30 în cimitirul din Chisoda celebrare pentru sufletele răposaților.

Bacova și Buziaș:
30 octombrie în cimitirele din: Dragșina la ora 14.00, Otvești la ora 15.30, Nitzkydorf la ora 17.00 celebrare pentru sufletele răposaților. În caz de vreme nefavorabilă liturghiile vor fi celebrate în biserici.
31 octombrie în cimitirele din: Sinersig la ora 10.00, Căpăt la ora 12.00, Tormac la ora 14.00 ÎN BISERICĂ! Buziaș la ora 16.00 în CIMITIR
1 noiembrie: la Buziaș Sfântă Liturghie pro populo în biserică la ora 10.00. La Bacova la ora 12.00, la Vucova la ora 13.30 în cimitir celebrare pentru sufletele răposaților. În caz de vreme nefavorabilă liturghiile vor fi celebrate în biserici. La Șipet la ora 15:00 ÎN BISERICA ORTODOXĂ ! (PENTRU CEI CARE NU ȘTIU ÎN LOCALITATE NU ESTE BISERICĂ CATOLICĂ)
2 noiembrie: la Buziaș Sfântă Liturghie în biserică la ora 10.00 pentru credincioșii răposați.

Cenad:
1 noiembrie: la ora 11.00 la Beba Veche, la ora 12.00 la Pordeanu, la ora 13.00 la Cheglevich, la ora 14.00 la Cherestur, la ora 16.00 la Cenad celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Ciacova:
1 noiembrie: la ora 10.00 în Conacul Iosif Sf. Liturghie în cimitir, dacă vremea este nefavorabilă în biserică. La ora 11.30 Sf. Liturghie în Ciacova în  capela din cimitir, la ora 14.00 Sf. Liturghie la Ghilad în cimitir, dacă vremea este nefavorabilă în Biserică
2 noiembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie în Folea în cimitir,  în caz de vreme nefavorabilă în biserică, la ora 16.00 Sf. Liturghie în Ciacova, în capela din cimitir.

Deta
1 noiembrie: la ora 14.30 la Banloc, la ora 15.00 la Giera, la ora 16.00 la Voiteg, la ora 17.00 la Deta celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 14.00 la Dolaț, la ora 14.30 la Livezile, la ora 15.00 la Partoș, la ora 15.30 la Ofsenița celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Dumbrăvița:
1 noiembrie: la  ora 14.00 la Bencecu de Sus, la ora 15.00 la Pișchia, la ora 16.00 la Giarmata, ora 17.00 la Dumbrăvița celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 15.00 în Ianova, la ora 16.00 în Viile Iermatei celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Gătaia
31 octombrie: ora 10.30 în Jamul Mare, ora 12.00 în Clopodia celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
1 noiembrie: ora 9.00 la Sculia celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir, la ora 10.00 la Gătaia Sf. Liturghie, ora 12.00 la Măureni, ora 15.00 la Gătaia, ora 16.30 la Butin celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: ora 8.00 la Gătaia Sf. Liturghie pentru toți răposații.

Jimbolia:
1 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica din cartierul Futok, la ora 11.00 în Cenei, la ora 15.00 în Jimbolia la crucea maghiară, la ora 15.30 în Jimbolia la crucea germană, la ora 17.00 în Comlosu Mic celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf Liturghie în capela cimitirului din Jimbolia, la ora 11.00 Sf. Liturghie în biserica din Checea, la ora 15.00 la Cărpiniș, la ora 16.00 la Iecea Mare celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Lugoj
1 noiembrie: în biserica din Lugoj la ora 10.00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 11.30 Sf. Liturghie în limbile română și germană, la ora 12.00 Sf. Liturghie și celebrare pentru sufletele răposaților în cimitirul din Pietroasa Mare, la ora 13.00 în cimitirul din Țipari, la ora 15.00 în cimitirul din Lugoj celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: comemorarea tuturor credincioșilor răposați: la ora 11.00 la Ghizela și în Satu Mic, la ora 12.30 la Scăiuș, la ora 13.00 la Bodo, la ora 14.00 în Știuca.

Otelec
1 noiembrie: la ora 10.00 la Cruceni, la ora 11.30 la Otelec Sf. Liturghie, ora 13.00 la Pustiniș, ora 14.00 la Răuți, ora 15.00 Sânmartinu Maghiar, ora 16.00 la Uivar, ora 17.00 la Otelec celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 10.00 la Cruceni Sf. Liturghie urmată de celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir, la ora 13.00 la Ionel celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir, ora 17.00 la Otelec Sf. Liturghie.

Recaș:
1 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica din Recaș, la ora 10.30 la Iosifălău Sf. Liturghie, apoi se merge la cimitir, la ora12.00 în Topolovatu Mare, la ora 14.00 în Recaș în cimitirul din centru, la ora 14.45 în Recaș în cimitirul din Satu Nou celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica din Recaș, la ora 11.00 în Brestovăț Sf. Liturghie, apoi se merge la cimitir, la ora 13.30 la Teș, la ora 14.45 în Bazoșu Vechi celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Sânnicolau Mare
1 noiembrie: în biserica romano-catolică din Sânnicolau Mare la ora 9.00 Sf. Liturghie, la ora 10.30 la Comloșu Mare, la ora 11.30 la Teremia Mică, la ora 12.30 la Teremia Mare, la ora 13.30 la Nerău, la ora 15.00 la Tomnatic, la ora 16.00 la Sînnicolau Mare în cimitirul german, ora 17.00 în cimitirul maghiar celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: în biserica romano-catolică din Sânnicolau Mare la ora 9.00 Sf. Liturghie în limba română și germană, la ora 10.00 Sf. Liturghie în limba maghiară.

Arhidiaconatul de Mureș

Arad:

1 noiembrie: la ora 16.00 în cimitirul Eternitatea UTA și în cimitirul Pomenirea, la ora 14.00 în cimitirul din Turnu celebrare pentru sufletele răposaților.

Chișineu Criș și Satu Nou:
31 octombrie: la ora 14.00 la Vărșand, la ora 15.00 la Socodor, la ora 16.00 la Șimand celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
1 noiembrie: Sf. Liturghie la ora 9.30 în biserica din Satu Nou, la ora 11.30 în biserica din Chișineu Criș, la ora 15.00 la Satu Nou, la ora 17.00 în Chișineu Criș celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 13.00 în cimitirul din Grăniceri celebrare pentru sufletele răposaților.

Ghioroc:
1 noiembrie: la ora 14.30 la Păulișu Nou, la ora 15.00 la Păuliș, la ora 16.00 la Ghioroc celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 8.00 Sf. Liturghie în biserica din Ghioroc, la ora 15.00 celebrare pentru sufletele răposaților în cimitirul din Șiria.

Mailat:
31 octombrie: în Cărani, la ora 11.00, în Satchinez la ora 12.00, în Hodoni la ora 13.00 celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
1 noiembrie: în Mănăștur la ora 13.00, în Mailat la ora 15.00 celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Maria Radna:
1 noiembrie: la ora 11.00 Sf. Liturghie în limbile română, maghiară și germană, la ora 15.00 binecuvântarea mormintelor în cimitirul orașului, la ora 16.00 Sf. Liturghie de comemorare a tuturor credincioșilor decedați în cimitirul catolic.
2 noiembrie: la ora 16.00 Sf. Liturghie de comemorare a tuturor credincioșilor decedați, în biserică.

Neudorf:
1 noiembrie: în Fibiș la ora 11.30, în Mașloc la ora 12.00, la Remetea Mică la ora 12.30, la Zăbrani la ora 13.00, în Neudorf la ora 14.30 celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Lipova:

1 noiembrie: La ora 13.30 în Frumușeni, la ora 14.00 în Aluniș, la ora 16.00 în Lipova celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 17.00, în biserica romano-catolică din Lipova requiem pentru sufletele tuturor răposaților din parohiile Lipova și Neudorf.

Vinga:
1 noiembrie: în biserica din Vinga la ora 9.00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 11.00 Sf. Liturghie în limba bulgară și română, la ora 14.00 sfințirea monumentelor funerare în cimitirul din Vinga, la ora 16.00 rugăciuni pentru răposați în cimitirul din Vinga.
2 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie pentru sufletele răposaților în biserica din Vinga, la ora 11.00 în Șagu, la ora 12.00 în Firiteaz, la ora 15.00 în Calacea, la ora 16.00 în Orțișoara rugăciuni pentru răposați în cimitir.

Zimandu Nou
:
1 noiembrie: la ora 13.30 în Sânleani, la ora 14.00 la Livada, la ora 15.00 la Zimand Cuz, la ora 16.00 la Zimandu Nou celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Arhidiaconatul Banatul Montan

Caransebe
ș:
1 noiembrie: la ora 9.00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Caransebeș, la ora 11.00   Sf. Liturghie în biserica parohială din Slatina Timiș, la ora 13.00 în cimitirul N. Bălcescu din Caransebeș celebrare pentru sufletele răposaților.
2 noiembrie: la ora 8.00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Caransebeș, la ora 10.00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Slatina Timiș, la ora11.00 în cimitirul romano – catolic din Slatina Timiș, la ora 14.00 în cimitirul romano – catolic din Sadova Veche, la ora 15.00 în cimitirul din St. Zlagnei din Caransebeș celebrare pentru sufletele răposaților.
3 noiembrie: la ora 15.00 în cimitirul din Jupa celebrare pentru sufletele răposaților.

Gârnic:
1 noiembrie: la ora 14.00 la Gârnic celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.
2 noiembrie: la ora 14.30 la Liubcova, la ora 16.00 la Berzasca celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir.

Moldova Nouă:
1 noiembrie: la Sfânta Elena Sf. Liturghie la ora 9.00, la ora 10.00 în cimitir, în Moldova Nouă Sf. Liturghie la ora 11.30, în cimitir la ora 12.45.
2 noiembrie: La Zlatița Sf. Liturghie la ora 11.00, în cimitir la ora 12.00.

Oțelu Roșu:
1 noiembrie: la ora 10:00 Sf. Liturghie în biserica parohială din Oțelu-Roșu. La ora 14.00 Devoțiunea pentru răposați în cimitirul romano-catolic din localitate.
2 noiembrie: în biserica parohială din Oțelu-Roșu la ora 8.00 Sf. Liturghie pentru toți credincioșii răposați în limba română, la ora 8.30 Sf. Liturghie pentru răposați la intenția Sf. Părinte Papa în limba latină (exceptând lecturile), la ora 9.00 Sf. Liturghie pentru răposați la intenția preotului care celebrează în limba germană, la ora 12.00 devoțiunea pentru răposați în cimitirul din Rusca-Montană iar la ora 14.00 în cimitirul din Ruschița.

Reșița-Govândari:
1 noiembrie: în biserica din Reșița-Govândari Sf. Liturghie la ora 9.00 în limba maghiară, la ora 11.00 în limba română. Celebrare pentru sufletele răposaților în cimitir: Secu la ora 13.00, Doman la ora 14.00, Reșița la ora15.00.
2 noiembrie: în biserica din Reșița-Govândari Sf. Liturghie la ora 9.00 în limba maghiară, la ora 17.00 în limba română.