JUDEȚUL ARAD
Biserica parohială Arad-Centru: 24 decembrie la ora 21.00 Sf. Liturghie, la ora 23.00 Liturghia Orelor, la ora 24.00 Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 8.00 Sf. Liturghie în lb. germană, la ora 9.00 în lb maghiară, la ora 10.30 Sf. Liturghie solemnă, la ora 12.00 în lb. română, la ora 17.00 în 3 limbi; 26 decembrie la ora 8.00 Sf. Liturghie în lb. germană, la ora 10.30 Sf. Liturghie solemnă, la ora 12.00 în lb. română, la ora 17.00 în 3 limbi. Posibilitate de sf. Spovadă în data de 21 și 23 decembrie între orele 10.00-12.00 și 15.00-17.00.
Parohia Aradu Nou: 24 decembrie la ora 18.00 la Aradu Nou, la ora 21.00 la Fântânele Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Aradu Nou, la ora 11.30 la Sânnicolau Mic, la ora 13.00 la Fântânele Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.00 la Aradu Nou, la ora 13.00 la Fântânele, la ora 16.00 la Zădăreni Sf. Liturghie.
Parohiile Arad-Micalaca și Vladimirescu/ Glogovăț: 24 decembrie la ora 17.00 la Vladimirescu/Glogovăț, la ora 20.00 la Arad-Micalaca în lb. română, la ora 22.00 în lb. maghiară Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 8.00 la Vladimirescu/Glogovăț, la ora 9.30 la Arad-Micalaca în lb. română, la ora 10.45 în lb. maghiară Sf. Liturghie, la ora 15.00 la Horia Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 8.00 la Vladimirescu/Glogovăț, la ora 9.30 la Arad-Micalaca în lb. română, la ora 10.45 în lb. maghiară Sf. Liturghie.
Parohiile Arad-Șega și Turnu: 24 decembrie la ora 17.00 la Turnu, la ora 20.30 în Arad-Șega în lb. română, la ora 22.30 în lb. maghiară Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 8.30  în Arad-Șega în lb. maghiară, la ora 10.00 la Turnu, la ora 11.30 în Arad-Șega în lb. maghiară, la ora 12.30 în lib. română, la ora 14.30 la Sederhat Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 8.30 în Arad-Șega în lb. maghiară, la ora 10.00 la Turnu, la ora 11.30 în Arad-Șega în lb. maghiară, la ora 12.30 în lib. română, la ora 14.00 în Penitenciar Sf. Liturghie.
Parohia Dorobanți: 24 decembrie la Dorobanți la ora 20.00 Sf. Liturghie, la ora 20.30 la Curtici concert de Crăciun și Liturghia Cuvântului; 25 decembrie la ora 9.00 la Dorobanți, la ora 10.00 la Sânmartin, la ora 11.00 la Macea, la ora 16.00 la Curtici Sf. Liturghie.
Parohia Ghioroc: 24 decembrie la ora 17.00 la Păuliș, la ora 22.00 la Ghioroc Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Păuliș, la ora 11.30 la Ghioroc, la ora 15.00 la Șiria Sf. Liturghie.
Parohia Iratoș: 21 decembrie: Ocazie de Sf. Spovadă la Iratoș între orele 10.00-11.00 și 15.00-16.00; 22 decembrie: Program cu cântece și poezii de Crăciun la Iratoș; 24 decembrie: la ora 18.00 la Variașu Mare și la ora 22.00 la Iratoș Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie: la ora 10.00 sf. Liturghie la Iratoș, la ora 11.30 la Variașu Mare și la 12.45 la Variașu Mic; 26 decembrie: la ora 10.00 Sf. Liturghie la Iratoș și la 11.30 la Variașu Mare;
Parohiile Lipova și Neudorf: 24 decembrie, Ajunul Crăciunului, Sfânta Liturghie Solemnă la ora 16:30 la Frumușeni, la ora 18:00 la Neudorf, la  ora 21:00 la Lipova precedată de o scenetă la ora 20:30; 25 decembrie Sfânta Liturghie Solemnă la ora 10:00 la Lipova, la ora 12:00 la Fibiș, la ora 13:00 la Mașloc, la ora 14:30 la Zăbrani.
Parohia Mailat: 24 decembrie la ora 18.00 la Mănăștur, la ora 20.00 la Mailat Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Mailat, la ora 12.00 la Mănăștur, la ora 13.30 la Cărani, la ora 15.00 la Hodoni, la ora 16.00 la Satchinez Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.00 la Mailat, la ora 12.00 la Mănăștur Sf. Liturghie.
Bazilica Maria-Radna:  24 decembrie la ora 18:30 –  Scenetă de Crăciun, susținută de copiii din parohie, la ora 19:00 – Sf. Liturghie în limbile română, maghiară și germană. 25 decembrie la ora 8:00 Sf. Liturghie în limba maghiară, la ora 10:30  Sf. Liturghie solemnă în limbile: română, maghiară și germană. 26 decembrie: la ora 10:30  Sf. Liturghie solemnă în limbile: română, maghiară și germană
Parohia Pâncota: 24 decembrie la ora 18.00 la Galșa, la ora 20.00 la Pâncota Sf. Liturghie de Ajun; 25 și 26 decembrie la ora 9.00 la Galșa, la ora 10.30 la Pâncota Sf. Liturghie.
Parohiile Zimandu Nou și Chișineu Criș: 24 decembrie la ora 17.00 la Sânleani, la ora 19.00 la Zimand Cuz, la ora 21.00 la Zimandu Nou, la ora 18.00 la Șimand, la ora 20.00 la Chișineu-Criș Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 8.30 la Livada, la ora 9.30 la Zimand Cuz, la ora 10.30 la Zimandu Nou, la ora 10.00 la Șimand, la ora 12.00 la Chișineu-Criș, la ora 15.00 la Socodor, la ora 16.00 la Vărșand Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.30 la Zimand Cuz, la ora 10.30 la Zimandu Nou, la ora 12.00 la Chișineu-Criș, la ora 14.00 la Adea, la ora 16.30 la Grăniceri Sf. Liturghie.

JUDEȚUL CARAȘ-SEVERIN
Parohia Reșița Maria Zăpezii: 24 decembrie la ora 21.30 la Maria Zăpezii Sf. Liturghie de Ajun în trei limbi; 25 decembrie ora 9.00 în limba maghiară, ora 10.30 în limba germană, ora 12 în limba română; 26 decembrie ora 12.00 în filiala Gărâna, ora 15.00 în filiala Văliug, ora 17.30 în Reșița Maria Zăpezii în trei limbi.
Parohia Bocșa: 24 decembrie la ora 18:00 la Bocșa Română, la ora 20:00 la Bocșa Montană Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9:00 la Bocșa Română, la ora 11:00 la Bocșa Montană, la ora 14:00 la Ersig, la ora 15:30 la Berzovia Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 11:00 la Bocșa Montană, la ora 14:00 în Tirol, 15:30 la Fizeș Sf. Liturghie.
Parohia Caransebeș: 24 decembrie la ora 21.00 la Caransebeș Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie și 26 decembrie la ora 10.00 în oraș, la ora 12.00 la Jupa.
Parohia Gârnic: 24 decembrie la ora 16.00 la Berzasca, la ora 19.00 la Gârnic Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Gârnic, la ora 14.00 la Liubcova, la ora 16.00 la Berzasca Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 11.00 la Ravensca Sf. Liturghie.
Parohia Herculane: 24 decembrie la ora 20.00 la Herculane Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.30 la Herculane, la ora 13.00 la Șumița Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.30 la Herculane Sf. Liturghie.
Parohia Lupac: 24 decembrie între orele 6.00-7.00 ocazie de spovadă, la ora 21.00 la Rafnic, la ora 23.00 la Lupac Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 8.30 Litughia Păstorilor, la ora 10.30 la Rafnic, la ora 12.00 la Lupac Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.30 la Rafnic, la ora 12.30 la Lupac Sf. Liturghie.
Parohia Moldova Nouă: 24 decembrie la ora 17.00 la Zlatița, la ora 20.00 la Moldova Nouă, la ora 23.00 la Sf. Elena Sf. Liturghie de Ajun ; 25 decembrie la ora 10.00 la Sf. Elena, la ora 11.30 la Moldova Nouă Sf. Liturghie.
Parohia Oravița: 24 decembrie la ora 18.00 la Sasca Montană, la ora 20.00 la Oravița Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Oravița, la ora 12.00 la Brezon Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.00 la Oravița Sf. Liturghie.
Parohia Slatina Timiș: 24 decembrie la ora 19:00 la Sadova Veche, la ora 21.00 la Slatina Timiș Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la Sadova la ora 9:00, la Slatina Timiș la ora 11:00 Sf. Liturghie.

JUDEȚUL TIMIȘ

Timişoara I – Cetate: 24 decembrie la ora 18.00 Sf. Liturghie de Ajun; 25 şi 26 decembrie program duminical: la ora 9.00 lb. maghiară, ora 10.00 lb. germană, ora 11.00 și ora 18.00 lb. română.
Timişoara II – Fabric: 24 decembrie la ora 17.00 la Ghiroda, ora 20.00 Sf. Liturghie de Ajun în 3 limbi în biserica Millennium; 25 decembrie în biserica Millennium este program duminical, la ora 14.30 la Moșnița Nouă, la ora 16.00 la Urseni Sf. Liturghie; 26 decembrie în biserica Millennium este program duminical, la ora 14.30 în cartierul Plopi, la orele 15.30 în Crișan Sf. Liturghie.
Timişoara III – Elisabetin: 24 decembrie la ora 20.00 Sf. Liturghie de Ajun în filiala Giroc, la ora 22.00 Sf. Liturghie pontificală în biserica din Timișoara-Elisabetin; 25 şi 26 decembrie program duminical.
Timişoara IV – Iosefin: 24 decembrie la ora 19.00 Sf. Liturghie de ajun în 3 limbi; 25 şi 26 decembrie program duminical.
Timişoara V – Mehala: 24 decembrie la ora 19.00 la Ronaţ, la ora 21.00 în Mehala Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie: la ora 8.30 la Sânandrei, în Mehala la ora 9.45 în lb maghiară, la ora 11.00 în lb română, la ora 12.30 la Ronaţ Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 8.30 la Săcălaz, în Mehala la ora 9.45 în lb maghiară, la ora 11.00 în lb română, la ora 12.30 la Ronaţ Sf. Liturghie.
Timişoara VI – Fratelia: 24 decembrie la ora 17.00 în Fratelia B, la ora 19.00 în Fratelia A Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 în Fratelia B, în Fratelia A la ora10.30 Sf. Lit. în lb. germană şi maghiară, la ora 12.00 Sf. Liturghie în limba română, la ora 15.00 Sf. Liturghie în Chişoda Veche; 26 decembrie la ora 9.00 în Fratelia B, în Fratelia A la ora10.30 Sf. Lit. în lb. germană şi maghiară, la ora 12.00 Sf. Liturghie în limba română.
Timişoara VII – Freidorf: 24 decembrie la ora 20.00 la Şag, la ora 22.00 la Freidorf Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.30 la Freidorf, la ora 11.30 la Şag, la ora 13.00 la Parţa, la ora 15.30 la Sânmihaiu Român Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.30 la Freidorf, la ora 14.30 la Peciu Nou, la ora 16.00 la Giulvăz Sf. Liturghie.
În biserica Ordinului Piarist: 24 decembrie la ora 19.00 Sf. Liturghie de Ajun; în 25 decembrie și 26 decembrie la orele 11.30 și 17.00 Sf. Liturghie.

Parohiile Buziaș și Bacova: 24 decembrie la ora 16.00 la Căpăt, la ora 18.00 la Sinersig, la ora 20.00 la Buziaș Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Buziaș, la ora 12.00 la Bacova, la ora 13.30 la Vucova și la Nițchidorf, la ora 15.00 la Tormac, la ora 15.30 la Șipet, la ora 17.00 la Otvești Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.00 la Buziaș, la ora 12.00 la Dragșina Sf. Liturghie.
Parohia Biled: 24 decembrie la ora 17.00 la Dudeștii Noi, la ora 18.00 la Becicherecu Mic, la ora 19.00 la Biled Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Dudeștii Noi, la ora 11.30 la Becicherecu Mic, la ora 13.00 la Șandra, la ora 14.00 la Uihei, la ora 16.00 la Biled Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.00 la Dudeștii Noi, la ora 11.30 la Becicherecu Mic, la ora 13.00 la Șandra, la ora 16.00 la Biled Sf. Liturghie.
Parohiile Breștea și Moravița: 24 decembrie la ora 18:00 la Rovinița Mare, la ora19:00 la Denta, la ora 22:00 la Breștea Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9:00 la Rovinița Mare, la ora 10:00 la Denta, la ora 11:30 la Breștea, la ora 14:00 la Dejan, la ora 15.00 la Moravița, la ora 16:00 la Stamora Germană Sf. Liturghie: 26 decembrie la ora 9:00 la Rovinița Mare, la ora 10:00 la Denta, la ora 11:30 la Breștea Sf. Liturghie.
Parohiile Cenad și Beba Veche: 24 decembrie la ora 17.00 la Cherestur, la ora 20.00 la Cenad Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Cenad, la ora 11.00 la Pordeanu, la ora 13.00 la Beba Veche, la ora 14.00 la Cherestur, la ora 15.00 la Cheglevici Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.00 la Cenad Sf. Liturghie.
Parohia Ciacova: 24 decembrie la ora 17.00 la Ghilad, la 19.00 la Conacu Iosif, la ora 21.00 la Ciacova Sf. Liturghie de Ajun în 3 limbi; 25 decembrie: ora 8.45 Conacu Iosif, ora 10.15 la Ghilad, la ora 11.30 la Ciacova, la ora 13.00 la Folea Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 10.15 la Ghilad, la ora 11.30 la Ciacova Sf. Liturghie; 27 decembrie: la ora 10.30 Sf. Liturghie pentru deținuți la Penitenciarul din Timișoara.
Parohia Deta: 24 decembrie la ora 21.00 scenete de Crăciun şi Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 la Giera, la ora 11.00 la Deta, la ora 12.30 la Voitec Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.00 la Dolaț, la ora 10.00 la Tolvad, la ora 11.00 la Deta, la ora 12.30 la Partoş Sf. Liturghie.
Parohia Dudeștii Vechi: 24 decembrie la ora 23.00 scenete și cântece de Crăciun, la ora 24.00 Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 Liturghia păstorilor, la ora 11.00 și la ora 16.00 Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.00, la ora 11.00 și la ora 16.00 Sf. Liturghie.
Parohia Dumbrăvița: 24 decembrie la ora 20.00 Dumbrăvița; 25 decembrie la ora 9.00 la Bencecu de Sus, ora 10.00 la Pișchia, la ora 11.00 la Giarmata, la ora 12.00 la Dumbrăvița, la ora 14.00 la Giarmata Vii, la ora 15.00 la Ianova; 26 decembrie la ora 9.00 la Serviciul de Ajutor Maltez / Filiala Timișoara, la Dumbrăvița la ora 10.30 Sf. Liturghie în limba română, ora 12.00 Sf. Liturghie în limba maghiară.
Parohia Gătaia: 24 decembrie la ora 18.00 la Butin, ora 20.30 Gătaia Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 7.00 la Gătaia, ora 10.00 la Gătaia, ora 13.00 la Butin, ora 15.00 la Măureni Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 8.30 la Gătaia, ora 10.30 la Jamu Mare, ora 12.00 la Clopodia Sf. Liturghie.
Parohia Lovrin: 24 decembrie la ora 21.00 la Lovrin Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 la Lenauheim, la ora 10.15 la Gottlob, la ora 11.30 la Lovrin Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.00 la Vizejdia, la ora 11.30 la Bulgăruș, la ora 18.00 la Lovrin Sf. Liturghie.
Parohia Lugoj: 24 decembrie la ora 21.15 scenetă de Crăciun, la ora 22.00 Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie în biserica din Lugoj program duminical: ora 08.30 Sfântă Liturghie în lb. română, ora 10.00: Sf. Liturghie în lb. germană, ora 11.30 Sf. Liturghie în lb. maghiară, la ora 13.30 la Pietroasa Mare, ora 14.00 la Țipari Sf. Liturghie; 26 decembrie în biserica din Lugoj program duminical, Sf. Liturghie la ora 15.00 la Ghizela și la Scăiuş.
Parohia Otelec: 24 decembrie la ora 18.00 la Pustiniș, ora 19.00 la Otelec Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 Sf. Liturghie la Cruceni-Timiș, ora 11.30 la Otelec, la ora 14.00 la Răuți, ora 15.00 la Sînmartinu Maghiar; 26 decembrie la ora 11.30 la Otelec, ora 13.00 la Uivar, la ora 14.00 la Ionel Sf. Liturghie.
Parohia Periam: 24 decembrie la ora 18.00 la Variaș, la ora 20.00 la Periam Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 9.00 la Sânpetru Mare, la ora 10.00 la Periam, la ora 12.00 la Variaș, la ora 13.30 la Sânpetru Mic, la ora 14.30 la Gelu Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.00 la Secusigiu, la ora 10.00 la Satu Mare Sf. Liturghie.
Parohia Recaș: 24 decembrie la ora 20.00 la Recaș Sf. Liturghie de Ajun; 25 decembrie la ora 10.00 la Recaș, la ora 12.00 la Brestovăț, la ora 14.00 la Iosifalău Sf. Liturghie; 26 decembrie la ora 9.00 la Recaș Sf. Liturghie în lb. maghiară, la ora 10.00 în 3 limbi, la ora 11.30 la Bazoș, la ora 13.00 la Herneacova Sf. Liturghie.
Parohia Sânnicolau-Mare: 24 decembrie la ora 17.00 la Tomnatic, la ora 20.30 la Sânnicolau-Mare scenete de Crăciun cu participarea copiilor în 3 limbi, la ora 21.00 Sf. Liturghie de Ajun în 3 limbi; 25 decembrie la Sânnicolau-Mare la ora 9.00 Sf. Liturghie în limbile română și germană, la ora 10.00 Sf. Liturghie în lb. maghiară, la ora 12.00 la Tomnatic, la ora 15.00 la Comloşu Mare, la ora 16.00 la Teremia Mare Sf. Liturghie; 26 decembrie la Sânnicolau-Mare la ora 9.00 Sf. Liturghie în 3 limbi, la ora 10.00 la Nerau, la ora 11.00 la Teremia Mică Sf. Liturghie.