Temes megye

 Temesvár I. Belvárosi egyházközség: nagycsütörtökön 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor szertartás; nagyszombaton 19 órakor vigíliai szertartás; húsvétvasárnap és húsvéthétfőn 9 órakor magyar nyelven, 10 órakor német nyelven, 11 órakor és 18 órakor román nyelven szentmise.

Temesvár II. Gyárvárosi egyházközség: nagycsütörtökön 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken a Millenniumi templomban 15 órakor szertartás; nagyszombaton Győrödön 17 órakor, a Millenniumi templomban 20 órakor vigília; húsvétvasárnap a Millenniumi templomban 10 órakor román nyelven, 11.30 órakor magyar nyelven szentmise, 8 órakor Magyarmedvesen, 8.30 órakor Kardostelepen, 9 órakor Újmosnicán szentmise; húsvéthétfőn a Millenniumi templomban a vasárnapi miserend érvényes.

Temesvár III. Erzsébetvárosi egyházközség: nagycsütörtökön 14.30 órakor német nyelven, 15.30 órakor magyar nyelven, 16.30 órakor román nyelven szentmise; nagypénteken 14.30 órakor német nyelven, 15.30 órakor magyar nyelven, 16.30 órakor román nyelven szertartás; nagyszombaton az erzsébetvárosi templomban 16 órakor német nyelven, 18 órakor magyar nyelven, 20 órakor román nyelven, a gyiroki templomban 18 órakor vigíliai szertartás; húsvétvasárnap és húsvéthétfőn az erzsébetvárosi templomban 8.30 órakor német nyelven, 10 órakor magyar nyelven, 11.30 órakor román nyelven, a gyiroki templomban 13 órakor szentmise.

Temesvár IV. Józsefvárosi plébániatemplom: nagycsütörtökön 17 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor szertartás; nagyszombaton 18 órakor vigília; húsvétvasárnap és húsvéthétfőn szentmise 9 órakor román nyelven, 10 órakor német nyelven, 11.30 órakor magyar nyelven.

Temesvár V. Mehalai plébániatemplom: nagycsütörtökön 17 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 17 órakor szertartás; nagyszombaton 22 órakor vigília; húsvétvasárnap és húsvéthétfőn 9.45 órakor magyar nyelven, 11 órakor román nyelven szentmise. Minden liturgiát a templom udvarán celebrálnak.

Temesvár VI. Újkissodai egyházközség: nagycsütörtökön 14 órakor Besenyeitelepen, 16 órakor az újkissodai templomban szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 14 órakor Besenyeitelepen, 16 órakor Újkissodán szertartás; nagyszombaton 17 órakor Besenyeitelepen, 20 órakor Újkissodán húsvét vigíliája; húsvétvasárnap 9 órakor Besenyeitelepen, 10.30 órakor (magyar és német nyelven) és 12 órakor (román nyelven) Újkissodán, 15 órakor Ókissodán szentmise; húsvéthétfőn 9 órakor Besenyeitelepen, 10.30 órakor (magyar és német nyelven) és 12 órakor (román nyelven) Újkissodán szentmise.

Temesvár VII. Szabadfalui egyházközség: nagypénteken 15 órakor Szabadfalun szertartás; nagyszombaton 19 órakor Szabadfalun vigília; húsvétvasárnap Szabadfalun 9 órakor magyar nyelven, 10 órakor román nyelven szentmise, Temesságon 11.30 órakor, Parácon 13 órakor szentmise.

A piarista templomban: nagycsütörtökön 17 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 14.15 órakor keresztút, 15 órakor szertartás; nagyszombaton 19 órakor vigília; húsvétvasárnap 11.30 órakor, húsvéthétfőn 17 órakor szentmise. A liturgiákat magyar nyelven celebrálják a Gerhardinum Líceum udvarán.

Billédi egyházközség: nagycsütörtökön 15 órakor Billéden, 17 órakor Kisbecskereken, 18.30 órakor Újbesenyőn szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Billéden, 17 órakor Kisbecskereken, 18.30 órakor Újbesenyőn szertartás; nagyszombaton 19 órakor Kisbecskereken, 21 órakor Billéden vigília; húsvétvasárnap 9 órakor Kisbecskereken, 10.30 órakor Billéden, 14 órakor Újbesenyőn, 16 órakor Sándorházán, 17 órakor Újhelyen szentmise; húsvéthétfőn 9 órakor Kisbecskereken, 10.30 órakor Billéden, 14 órakor Újbesenyőn, 16 órakor Sándorházán szentmise.

Berestyei egyházközség: nagycsütörtökön 17 órakor Omoron, 18 órakor Dentán, 20 órakor Berestyén szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 13 órakor Omoron, 15 órakor Berestyén, 17 órakor Dentán szertartás; nagyszombaton 17 órakor Omoron, 18 órakor Dentán, 20 órakor Berestyén vigília; húsvétvasárnap 9 órakor Omoron, 10 órakor Dentán, 11.30 órakor Berestyén, 14 órakor Temesmórán szentmise; húsvéthétfőn 9 órakor Omoron, 10 órakor Dentán, 11.30 órakor Berestyén szentmise.

Csáki egyházközség: nagycsütörtökön a csáki templomban 17 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken a csáki templomban 15 órakor szertartás; nagyszombaton Józsefszálláson 17.30 órakor, a csáki templomban 19.30 órakor vigília; húsvétvasárnap 8.45 órakor Józsefszálláson, 10.15 órakor Giládon, 11.30 órakor Csákon, 13.15 órakor Fólyán szentmise; húsvéthétfőn 10.15 órakor Giládon, 11.30 órakor Csákon szentmise.

Dettai egyházközség: nagycsütörtökön a dettai templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Dettán szertartás; nagyszombaton 17 órakor Vejtén, 18 órakor Gyéren, 19 órakor Dettán vigíliai szertartás; húsvétvasárnap 9 órakor Gyéren, 11 órakor Dettán, 12.30 órakor Vejtén szentmise; húsvéthétfőn 9 órakor Dócon, 10 Tolvádon, 11 órakor Dettán, 12.30 órakor Partoson szentmise.

 Gátaljai egyházközség: nagycsütörtökön a gátaljai templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken Gátalján 14.30 órakor keresztúti ájtatosság, 15 órakor szertartás, 18 órakor Temesbökényben nagypénteki szertartás; nagyszombaton 17 órakor Temesbökényben, 19 órakor Gátalján vigília; húsvétvasárnap 10 órakor Gátalján, 13 órakor Temesbökényben, 15 órakor Móricföldön szentmise; húsvéthétfőn 9.30 órakor Gátalján, 10.30 órakor Nagyzsámban, 12 órakor Klopodián szentmise.

Lovrini egyházközség: nagycsütörtökön a lovrini templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken Lovrinban 15 órakor szertartás; nagyszombaton 18 órakor a lovrini templomban vigília; húsvétvasárnap 9 órakor Csatádon, 10.15 órakor Kisőszön, 11.30 órakor Lovrinban szentmise; húsvéthétfőn 9 órakor Vizesden, 10.15 órakor Bogároson, 11.30 órakor Lovrinban szentmise.

Lugosi egyházközség: nagycsütörtökön a lugosi templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken a lugosi templomban 17 órakor keresztút, 18 órakor szertartás; nagyszombaton 19 órakor Lugoson húsvét vigíliája; húsvétvasárnap Lugoson 8.30 órakor német nyelven, 10 órakor magyar nyelven, 11.30 német órakor román nyelven szentmise, 13.30 órakor Vecseházán, 15 órakor Bojtorjánoson és Gizellafalván szentmise; húsvétfőn Lugoson 8.30 órakor német nyelven, 10 órakor magyar nyelven, 11.30 német órakor román nyelven szentmise.

 Nagycsanádi egyházközség: nagycsütörtökön a nagycsanádi templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Csanádon szertartás; nagyszombaton 15.30 órakor Óbében, 17 órakor Keglevichházán, 19 órakor Pusztakeresztúron, 22 órakor Csanádon húsvét vigíliája; húsvétvasárnap 10 órakor Csanádon, 12 órakor Porgányon, 13 órakor Óbében, 14 órakor Pusztakeresztúron, 15 órakor Keglevichházán szentmise; húsvéthétfőn 10 órakor Csanádon szentmise.

 Nagyszentmiklósi egyházközség: nagycsütörtökön a nagyszentmiklósi templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 14 órakor Nagyszentmiklóson, 16 órakor Nagyőszön és Nagykomlóson, 17 órakor Máriaföldén szertartás; nagyszombaton 17 órakor Nagyőszön 19 órakor Nagyszentmiklóson húsvét vigíliája; húsvétvasárnap Nagyszentmiklóson 9 órakor szentmise német és román nyelven, 10 órakor szentmise magyar nyelven, 11.30 órakor Nagykomlóson, 12 órakor  Nagyőszön, 12.30 órakor Máriaföldén, 15 órakor Nyerőn, 16 órakor Teremin szentmise; húsvéthétfőn 9 órakor Nagyszentmiklóson szentmise.

 Óteleki egyházközség: nagycsütörtökön az óteleki templomban 19 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Óteleken, 17 órakor Torontálkeresztesen szertartás; nagyszombaton 18 órakor la Öregfalun, 19 órakor Óteleken vigíliai szertartás; húsvétvasárnap 10 órakor Torontálkeresztesen, 11.30 órakor Óteleken, 14 órakor Aurélházán, 15 órakor Magyarszentmártonban szentmise; húsvéthétfőn, 11.30 órakor Óteleken, 14 órakor Jánosföldén szentmise.

Temesrékási egyházközség: nagycsütörtökön a temesrékási templomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken a temesrékási templomban 15 órakor szertartás; nagyszombaton 17.15 órakor Újjózseffalván, 19.00 órakor Agán, 22.00 órakor Temesrékáson vigília; húsvétvasárnap 10 órakor Temesrékáson, 12.00 órakor Agán, 14.00 órakor Újjózseffalván szentmise.

 Újszentesi egyházközség: nagycsütörtökön az újszentesi templomban 17 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 17 órakor az újszentesi templomban szertartás; nagyszombaton az újszentesi templomban 19 órakor magyar nyelven, 21 órakor román nyelven vigília; húsvétvasárnap 9 órakor Felsőbencseken, 10 órakor Hidasligeten, 11 órakor Temesgyarmaton, 12 órakor Újszentesen magyar nyelven, 13 órakor Újszentesen román nyelven, 14 órakor Temesjenőn, 15 órakor a Gyarmatai Szőlőkben szentmise; húsvéthétfőn Újszentesen 10.30 román nyelven, 12 órakor magyar nyelven szentmise.

Zsombolyai egyházközség: nagycsütörtökön a zsombolyai plébániatemplomban 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor a plébániatemplomban szertartás; nagyszombaton 16 órakor Kőcsén, 18 órakor Csenén, 21 órakor a plébániatemplomban húsvét vigíliája; húsvétvasárnap 9 órakor a Futok negyedben, 11 órakor a plébániatemplomban szentmise; húsvéthétfőn 11 órakor a plébániatemplomban, 14 órakor Gyertyámoson, 15 órakor Nagyjécsán szentmise.

Arad megye

Arad-belvárosi templom: nagycsütörtökön 15 órakor magyar nyelven, 17 órakor román nyelven szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor magyar nyelven, 17 órakor román nyelven szertartás; nagyszombaton 18 órakor magyar nyelven a templomban, 18 órakor román nyelven a kápolnában vigília; húsvétvasárnap 8 órakor német nyelven, 9 órakor és 10.30 órakor magyar nyelven, 12 órakor román nyelven, 13 órakor bolgár nyelven, 17 órakor magyar nyelven szentmise; húsvéthétfőn 8 órakor német nyelven, 10.30 órakor magyar nyelven, 12 órakor román nyelven, 17 órakor magyar nyelven szentmise.

Arad-mikelakai és öthalmi egyházközség: nagycsütörtökön 17 órakor Öthalmon, 19 órakor az arad-mikelakai templomban szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor az arad-mikelakai templomban, 17 órakor Öthalmon szertartás; nagyszombaton17 órakor Öthalmon, 19.30 órakor az arad-mikelakai templomban magyar nyelven, 21.30 órakor ugyanott román nyelven vigília; húsvétvasárnap 8 órakor Öthalmon, az arad-mikelakai templomban 9.30 órakor román nyelven, 10.45 órakor magyar nyelven, 15 órakor Újpanádon szentmise; húsvéthétfőn 8 órakor Öthalmon, az arad-mikelakai templomban 9.30 órakor román nyelven, 10.45 órakor magyar nyelven szentmise.

Arad-Ségai egyházközség: nagycsütörtökön 16 órakor Tornyán, Arad-Ségán 18 órakor magyar nyelven, 19.30 órakor román nyelven szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken Arad-Ségán 15 órakor magyar nyelven, 18 órakor román nyelven, Tornyán 16.30 órakor szertartás; nagyszombaton 17 órakor Tornyán, Arad-Ségán 20.30 órakor magyar nyelven, 22.30 órakor román nyelven vigília; húsvétvasárnap Arad-Ségán 8.30 órakor és 11.30 órakor magyar nyelven, 12.30 órakor román nyelven, Tornyán 10 órakor, Szederháton 15 órakor szentmise; húsvéthétfőn Arad-Ségán 8.30 órakor és 11.30 órakor magyar nyelven, 12.30 órakor román nyelven, Tornyán 10 órakor szentmise.

Gyoroki plébánia: nagycsütörtökön 18 órakor a gyoroki templomban szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 12 órakor Páloson, 15 órakor Világoson, 18 órakor Gyorokon szertartás; nagyszombaton 14 órakor Páloson, 17 órakor Világoson, 20 órakor Gyorokon vigília; húsvétvasárnap és húsvéthétfőn 10 órakor Páloson, 11.30 órakor Gyorokon, 15 órakor Világoson szentmise.

 Kisjenői templom: nagycsütörtökön 17 szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 17 órakor szertartás; nagyszombaton 19 órakor vigília; húsvétvasárnap 11.30 órakor szentmise.

 Lippai és temesújfalui egyházközség: nagycsütörtökön 17 órakor Lippán szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Temesfüvesen, 17 órakor Lippán szertartás; nagyszombaton 15 órakor Temesfüvesen, 17 órakor Szépfalun, 19 órakor Lippán vigília; húsvétvasárnap 9 órakor Temesújfalun, 10 órakor Lippán, 11.30 órakor Temesfüvesen, 12.30 órakor Máslakon, 16 órakor Temeshidegkúton, 17 órakor Szépfalun szentmise.

 Majláthfalvi római katolikus plébánia és a filiák: nagycsütörtökön 18 órakor Majláthfalván szentmise az Utolsó Vacsora emlékére, majd rövid szentségimádás; nagypénteken 15 órakor megemlékezés Urunk kínszenvedéséről Majláthfalván; nagyszombaton 18 órakor Monostoron, 21 órakor Majláthfalván vigília; húsvétvasárnap 10 órakor Majláthfalván, 12 órakor Monostoron, 13.30 órakor Merczyfalván, 15 órakor Temeshodonyban, 16 órakor Temeskenézen szentmise; húsvéthétfőn: 10 órakor Majláthfalván, 12 órakor Monostoron szentmise.

Máriaradnai kegytemplom: nagycsütörtökön 19 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 17 órakor szertartás; nagyszombaton 19 órakor vigíliai szertartás; húsvétvasárnap és húsvéthétfőn 11 órakor szentmise.

Nagyiratosi plébánia: nagycsütörtökön 16 órakor Nagyvarjason, 18 órakor Nagyiratoson szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Nagyiratoson, 17 órakor Nagyvarjason szertartás; nagyszombaton 18 órakor Nagyvarjason, 20.30 órakor Nagyiratoson vigília; húsvétvasárnap 10 órakor Nagyiratoson, 11.30 órakor Nagyvarjason, 12.45 órakor Kisvarjason szentmise; húsvéthétfőn: 10 órakor Nagyiratoson, 11.30 órakor Nagyvarjason szentmise.

Pankotai és szentannai plébánia: nagycsütörtökön 16 órakor Ószentannán (Komlos), 17 órakor Újszentannán, 19 órakor Pankotán szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 14 órakor Ószentannán (Komlos), 15 órakor Újszentannán, 17 órakor Pankotán szertartás; nagyszombaton 17.30 órakor Újszentannán, 19.30 órakor Galsán, 21 órakor Pankotán vigília; húsvétvasárnap 8 órakor Ószentannán (Komlos), 9 órakor Újszentannán, 10.30 órakor Pankotán, 12 órakor Galsán, 17 órakor Szinekén szentmise; húsvéthétfőn: húsvétvasárnap 8 órakor Ószentannán (Komlos), 9 órakor Újszentannán, 10.30 órakor Pankotán, 12 órakor Galsán szentmise.

 Újaradi egyházközség: nagycsütörtökön 17 órakor Újaradon, 18.30 órakor Angyalkúton szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Újaradon, 17 órakor Angyalkúton szertartás; nagyszombaton 16 órakor Angyalkúton, 18 órakor Újaradon vigília; húsvétvasárnap 10 órakor Újaradon, 11.30 órakor Kisszentmiklóson, 13 órakor Angyalkúton szentmise; húsvéthétfőn 10 órakor Újaradon, 13 órakor Angyalkúton szentmise.

 Krassó-Szörény megye

Resicabánya, Havas Boldogasszony egyházközség: Resicabányán nagycsütörtökön 19 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor szertartás; nagyszombaton 20 órakor vigíliai szertartás; húsvétvasárnap Resicabányán 9 órakor magyar nyelven, 10.30 órakor német nyelven, 12 órakor román nyelven szentmise; húsvéthétfőn 11 órakor Szörényordason és Ferencfalván, 17 órakor Resicabányán szentmise.

Resicabánya, Szentháromság templom: nagycsütörtökön 19 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 18 órakor szertartás; nagyszombaton Székulon 14 órakor, Resicabányán 20 órakor vigíliai szertartás; húsvétvasárnap 9 órakor magyar nyelven, 11 órakor román, horvát és német nyelven celebrált szentmise; húsvéthétfőn Resicabányán 9 órakor magyar nyelven, 11 órakor román, horvát és német nyelven celebrált szentmise, 13 órakor Székulon román és német nyelven szentmise.

Boksánbányai egyházközség: nagycsütörtökön 17 órakor Boksánbányán, 19 órakor Románboksánban szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Boksánbányán, 17 órakor Románboksánban szertartás; nagyszombaton 16 órakor Zsidovinban, 18.30 órakor Románboksánban, 21 órakor Boksánbányán vigíliai szertartás; húsvétvasárnap 9 órakor Románboksánban, 11 órakor Boksánbányán, 14 órakor Királykegyén, 16 órakor Krassófüzesen szentmise.

Herkulesfürdői egyházközség: nagycsütörtökön Herkulesfürdőn 17 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Cseherdősön, 17 órakor Herkulesfürdőn szertartás; nagyszombaton 17 órakor Cseherdősön, 20 órakor Herkulesfürdőn vigília; húsvétvasárnap 10.30 órakor Herkulesfürdőn, 12.30 órakor Cseherdősön szentmise; húsvéthétfőn 10.30 órakor Herkulesfürdőn szentmise.

Karánsebesi egyházközség: nagycsütörtökön Karánsebesen 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor Karánsebesen szertartás; nagyszombaton 20 órakor Karánsebesen vigíliai szertartás; húsvétvasárnap Karánsebesen 9 órakor román és német nyelven, 10.30 órakor román nyelven, 12 órakor Zsuppán szentmise.

Az oravicabányai templomban: nagycsütörtökön 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 15 órakor szertartás; nagyszombaton 21 órakor vigíliai szertartás; húsvétvasárnap 12 órakor szentmise.

Orsovai plébánia: nagycsütörtökön Orsován 18 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken 12 órakor Tiszafán (Eibenthal), 14 órakor Dunaorbágyon, 15 órakor Orsován szertartás; nagyszombaton 15 órakor Dunaorbágyon, 17 órakor Tiszafán (Eibenthal), 20 órakor Orsován vigília; húsvétvasárnap 9 órakor Dunaorbágyon, 10 órakor Orsován, 12 órakor Tiszafán (Eibenthal) szentmise; húsvéthétfőn 10 órakor Orsován, 12 órakor Dunaorbágyon szentmise.

Újmoldovai egyházközség: nagycsütörtökön Néraaranyoson 16 órakor, Újmoldován 19 órakor, Dunaszentilonán 20.30 órakor szentmise az Utolsó Vacsora emlékére; nagypénteken Néraaranyoson 11 órakor, Újmoldován 15 órakor, Dunaszentilonán 17.30 órakor szertartás; nagyszombaton Néraaranyoson 17.30 órakor, Újmoldován 20 órakor, Dunaszentilonán 23 órakor vigília; húsvétvasárnap Dunaszentilonán 10 órakor, Újmoldován 11.30 órakor szentmise, főcelebráns Pál József Csaba megyéspüspök, Néraaranyoson 17 órakor szentmise; húsvéthétfőn Dunaszentilonán 10 órakor, Újmoldován 11.30 órakor, Néraaranyoson 17 órakor szentmise.